Stainless steel flask 500 ml ALBUQUERQUE
Available colours
Stylish stainless steel isolating flask with 0,5l capacity, a removable drinking cup in matt-coloured burned-in lacquering. Your logo will be laser engraved in silver. Each flask is packed in a single cardboard box.
Availability
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
5 x 5 cm | Wednesday, 20 May 2026 |
|
S2 (screen printing) Colors max: 1 |
19 x 15 cm | Thursday, 21 May 2026 |
|
L4 (laser engraving 360) Colors max: 1 |
8 x 10 cm | Monday, 18 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Back
5 cm
5 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Wednesday, 20 May 2026
L3 (laser engraving)
Front
5 cm
5 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Wednesday, 20 May 2026
S2 (screen printing)
All around print
19 cm
15 cm
max.: 1
Other information:
Pantone colour matching system
Ink enters the material
Vibrant and saturated colours
Print durability
Print on flat and curved surfaces
Term of marking: Thursday, 21 May 2026
L4 (laser engraving 360)
Grawer dookoła
8 cm
10 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Basic |
| Color | (03) black |
| Material | metal, stainless steel |
| Capacity | 500 ml |
| Product size | 25 x ⌀ 7,5 cm |
| Weight | 0,363 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 96170000000 |
| EAN | 4064571017894 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carboard box |
| Small package | 24 pcs. |
| Large package | 24 pcs. |