Thermal mug 400ml ZADAR 400 ml
Available colours
Insulated mug with stainless steel coating and a filling capacity of 400 ml. We laser your logo on the outside of the mug.
Availability
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
4 x 4 cm | Wednesday, 20 May 2026 |
|
L4 (laser engraving 360) Colors max: 1 |
10 x 4 cm | Monday, 18 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Right side
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Wednesday, 20 May 2026
L3 (laser engraving)
Left corner
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Wednesday, 20 May 2026
L4 (laser engraving 360)
Grawer dookoła
10 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Basic |
| Color | (04) blue |
| Material | stainless steel |
| Capacity | 400 ml |
| Product size | ⌀ 8 × 19,2 cm |
| Weight | 0,3 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 73239300900 |
| EAN | 4064571034518 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carboard box |
| Small package | 30 pcs. |
| Large package | 30 pcs. |