Ceramic mug 350 ml GISTEL
Product code: 241803
Color: black
EAN: 4064571028654
Available colours
Large ceramic coffee cup with a capacity of 350 ml and a removable cork bottom. The logo is applied to the cup by ceramic transfer printing.
Availability
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
C1(A) ceramic decalc (A) Colors max: 7 |
4 x 4 cm | Monday, 25 May 2026 |
C1(A) ceramic decalc
Right side
4 cm
4 cm
max.: 7
Other information:
Pantone colour matching system
Hand-wash recommended
Intense colours
Print on curved surfaces
Term of marking: Monday, 25 May 2026
C1(A) ceramic decalc
Left corner
4 cm
4 cm
max.: 7
Other information:
Pantone colour matching system
Hand-wash recommended
Intense colours
Print on curved surfaces
Term of marking: Monday, 25 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Basic |
| Color | (03) black |
| Material | ceramic, cork |
| Capacity | 350 ml |
| Product size | ⌀ 8,6 x 11,3 cm |
| Weight | 0,456 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 6912002910 |
| EAN | 4064571028654 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carboard box |
| Small package | 36 pcs. |
| Large package | 36 pcs. |