Thermal mug 500ml COMO 500 ml
Available colours
Double-walled, noble stainless steel mug with 500ml capacity; more importantly, leak-proof. Your logo will be engraved.
Availability
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
4 x 4 cm | Wednesday, 20 May 2026 |
|
L4 (laser engraving 360) Colors max: 1 |
13 x 3 cm | Monday, 18 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Right side
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Wednesday, 20 May 2026
L3 (laser engraving)
Left corner
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Wednesday, 20 May 2026
L4 (laser engraving 360)
Grawer dookoła
13 cm
3 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Basic |
| Color | (03) black |
| Material | stainless steel |
| Capacity | 500 ml |
| Product size | 18,5 x ⌀ 8 cm |
| Weight | 0,33 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 96170000000 |
| EAN | 4064571014350 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carboard box |
| Small package | 36 pcs. |
| Large package | 36 pcs. |