Drinking bottle 650 ml TOULON
Product code: 000877
Color: dark grey
EAN: 4064571013438
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days |
|---|---|---|
| 000877 | 161 pc. | 1 505 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
S2 (screen printing) Colors max: 1 |
20 x 15 cm | Thursday, 21 May 2026 |
|
T4 (pad printing) Colors max: 4 |
3,5 x 3,5 cm | Thursday, 21 May 2026 |
S2 (screen printing)
All around print
20 cm
15 cm
max.: 1
Other information:
Pantone colour matching system
Ink enters the material
Vibrant and saturated colours
Print durability
Print on flat and curved surfaces
Term of marking: Thursday, 21 May 2026
T4 (pad printing)
Front
3,5 cm
3,5 cm
max.: 4
Other information:
Pantone colour matching system
Fast fulfillment of large-volume orders
Term of marking: Thursday, 21 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Basic |
| Color | (77) dark grey |
| Material | plastic |
| Capacity | 650 ml |
| Product size | 25 x 7 cm |
| Weight | 0,208 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 39241000900 |
| EAN | 4064571013438 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carboard box |
| Small package | 40 pcs. |
| Large package | 40 pcs. |